Unowocześnienia w uldze prorodzinnej

Posted by on paź 28, 2013 in Artykuły | 0 comments

Deklaracje PIT za 2013 to także modernizacje w zakresie ulg podatkowych, co nie ominęło ulgi prorodzinnej

Ulga prorodzinna, jaką można uzyskać w trakcie rozliczenia, zależna jest od tego, czy starający się jest w związku małżeńskim, czy też nie, ile wychowuje dzieci, jakie są jego zarobki.

W sytuacji, gdy rodzic obejmuje samodzielną opiekę nad dzieckiem, albowiem podczas ubiegłego roku wziął rozwód, korzysta z separacji prawnej, lub jest w małżeństwie z osobą pozbawioną praw rodzicielskich lub odbywającą karę więzienną, dochody muszą być niższe niż 56 000 zł w skali roku.

Natomiast 112 000 zł wynosi maksimum dochodów w momencie, gdy dziecko wychowywane jest przez dwoje rodziców w małżeństwie albo przez osobę faktycznie samotną, wdowę lub wdowca, kawalera albo pannę, osobę rozwiedzioną od ponad roku. 

By skorzystać z ulgi prorodzinnej, uzupełniamy załącznik PIT-O w trakcie rozliczenia podatkowego. Ulga nie jest odliczana od dochodu, tylko od podatku. W deklaracji należy podać liczbę dzieci oraz zawrzeć ich numery PESEL. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie ma tych numerów, trzeba wymienić imiona, nazwiska oraz datę narodzin. Organa podatkowe lub kontroli skarbowej mogą chcieć zobaczyć odpis aktu urodzenia dziecka, albo zaświadczenie ze szkoły o pobieraniu przez dziecko nauk.

 

 

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>