Termin PIT 28

Posted by on sty 18, 2014 in PIT 28 | 0 comments

Z pewnością podatnicy powinni zapamiętać jedną datę tyczącą się deklaracji podatkowej – 30 kwietnia. W tym dniu mija dozwolony czas dostarczania rozliczenia podatkowego. Lecz nie dotyczy to wszystkich druków.

Ułatwione rozliczenie

By zwiększyć tempo wypełniania PITu, warto skorzystać z pomocy w formie PIT online albo użyć narzędzia, jakim jest Program PIT 2014. W PIT Pro uzupełnimy wszystkie rodzaje deklaracji, w tym PIT 28. 

Dla kogo PIT 28

Wspomnijmy, że PIT ten stworzony jest dla podatników, którzy w tamtym roku realizowali działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem albo uzyskali dochody z okazji najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy. Formularza PIT 28 nie wypełnia się jednocześnie z małżonkiem, jak też nie można odpisać od niego ulg prorodzinnych. Jeśli Ty rozliczasz ryczałt z PIT 28, zacznij zeznanie jak najszybciej, by nie dostać kary za nieterminowość.

Wyjątkowe PITy

W sytuacji druków PIT 11 oraz PIT 28 kres złożenia deklaracji wypada o wiele wcześniej, mianowicie 31 stycznia. PIT 11 jest składany wcześniej od innych, jako że jest podstawą wiadomości dla większości zatrudnionych podatników. A PIT 28 bywa składany wcześniej, ponieważ dotyczy podatników objętych podatkiem ryczałtowym.

Wbudowany w programie system porad i podpowiedzi pozwoli uzupełnić zeznanie nawet najmniej doświadczonym podatnikom, co ma szczególne znaczenie w sytuacji PIT 28, wymagającym pośpiechu. Program ten czeka na naszym serwisie, bezpłatnie!

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>