Rozliczenie podatku 2015

Początek roku kalendarzowego, to nie tylko szansa na nowe doświadczenia. Odnawiają się nasze coroczne rytuały. Jednym z najważniejszych obowiązków jest rozliczenie się z podatku. Muszą to zrobić wszyscy obywatele Polski, którzy odnieśli w roku ubiegłym jakąkolwiek korzyść majątkową. Dla znacznej części z nas jest to działanie rutynowe i mało przyjemne. Lecz z każdym rokiem wydaje się coraz prostsze.

Do kiedy PIT 2015?

W obecnym roku kalendarz podatnika nie ulega zmianie. Dotyczą nas takie same terminy. PIT 11 powinien być wystawiony przez pracodawców i zleceniodawców do ostatniego dnia lutego. Pozostali podatnicy, gracze giełdowi, spadkobiercy i przedsiębiorcy mają termin rozliczenia podatkowego do 30 kwietnia 2015 roku. Tak, jak do tego momentu, przekroczenie terminu wiąże się z mandatami. Posiadamy jednak odpowiednią ilość czasu, aby zdążyć rozliczyć się z fiskusem, jak należy.

Trzy sposoby na PIT

Nasz serwis zaleca najprostsze metody rozliczenia się z podatku. Ponieważ prócz tradycyjnego, polegającego na wizycie w urzędzie skarbowym, istnieje dodatkowo PIT online oraz komputerowy program do PITów 2015. PIT online trzeba uzupełnić w internecie i mamy wtedy rozliczenie z głowy, bez ruszania się z domu. Sam program PIT pro umożliwia nam pełną pomoc i wsparcie podczas rozliczenia rocznego. Trzeba tylko ściągnąć go bezpłatnie na naszego laptopa lub komputer stacjonarny, a on pomoże nam w obliczeniach, poprawnym wyborze formularzu i innych czynnościach. Podobnie, jak przy PIT online, można za jego pośrednictwem wysłać gotowy formularz przez internet.