Przedsiębiorcy a ulgi podatkowe

Posted by on gru 22, 2013 in Artykuły | 0 comments

Deklaracja PIT 36 jest jednym z rzadziej wybieranych blankietów, spowodowane jest to tym, że uwzględnia osoby trudniące się prowadzeniem pozarolniczą działalność gospodarczą i tych, które rozliczają się z podatku samodzielne. Są one jednak w zdecydowanej mniejszości. Większość Polaków dokonuje rozliczeń przez pracodawcę. W przypadku PIT 36 dotyczy zdecydowanie mniejsza ilość ulg skarbowych, niż w przypadku PIT 37. Słusznym postępowaniem jest poznanie rodzajów ulg zorientować się co możemy odliczyć od podatku.

Podatki i ulgi dla pracujących za granicą

Ulga abolicyjna, jest przeznaczona dla osób, które pracowały za granicą i których nie zwolniono z obowiązku płacenia podatków. Takie osoby mogą ubiegać się o zrezygnowanie z podatku według konkretnej i wyjątkowej stopy.

Odliczenia od podatku

Ulga prorodzinna jest jedną z ulg, z której możemy skorzystać przy okazji rozliczenia z podatku. Jest to dokument, który wypełnia wyłącznie jedna osoba. Znaczy to tyle, że nie możemy rozliczenie się z małżonkiem. Jest to powiązane z kierowaniem przez płatnika działalności gospodarczej, która jest zupełnie odrębną dziedziną niż zwykły etat i pobierana pensja. Nie możemy również skorzystać z możliwości wzięcia ulgi, gdy kształcimy samodzielnie dziecko.

Korzystając z ulgi abolicyjnej należy wypełnić załącznik PIT-ZG.PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>