Pomyśl o przekazaniu 1% swojego podaktu

Posted by on paź 25, 2013 in Artykuły | 0 comments

Drogi obywatelu, czy wiesz, że masz prawo przeznaczyć 1% własnego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego? Z początkiem stycznia każdego roku organizacje wszelkiego typu oczekują takiej pomocy. W Twoich rękach jest to, kogo wybierzesz.

 

Coraz bardziej popularne jest przepisywanie 1% podatku na rzecz OPP. Co roku suma przekazanych pieniędzy wzrasta. W 2004 roku zdecydowało się na to 680 541 podatników. Za to w roku 2011 zjawisko urosło do 11 165 578 obywateli. Faktycznie warto oddawać 1%, o czym przekonuje się rosnąca liczba ludzi.

 1% może przekazać tak naprawdę każdy podatnik uznany prawnie za osobę fizyczną. Wskazujemy tylko i wyłącznie organizacje zapisane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Liczba KRS wskazuje odpowiednią organizację. Żeby przepisać dla niej 1% umieszczamy KRS w swoim formularzu PIT.

Tradycja przekazywania 1% podatku istnieje od 1 stycznia 2004 roku. Tego dnia uchwalona została ustawa poświęcona działalności pożytku publicznego. Za jej pomocą obywatel ma prawo przeznaczyć 1% własnego podatku na rzecz wskazanej organizacji wpisanej na oficjalną listę OPP.

Aby 1% obowiązywał i został wysłany, powinniśmy oddać PIT o czasie. Pamiętajmy, że w przypadku druku PIT 28 jest to 31 stycznia, a pozostałe PITy mają czas do 30 kwietnia 2014 roku.

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>