PITy dla studentów

Posted by on mar 9, 2014 in Artykuły | 0 comments

Studenci również kwalifikują się do statusu podatników. Wobec czego, jeśli zgromadzili dochody podczas rozliczanego roku, są zobowiązani wyjawić je w postaci druku PIT.  

Stypendia a podatki

Studenci przeważnie znajdują pomocne źródła pieniężne w formie stypendiów. To przyjazna i tradycyjna forma wspierania uczniów. Co warto zaznaczyć, pieniądze ze stypendiów nie są określane jako dochody, dlatego więc nie będzie od nich pobierany podatek. Każdy rodzaj stypendiów – socjalnych, naukowych, mieszkaniowych – jest zwolniony z podatku.

Najszybsza forma

Obecnie proces deklaracji podatkowych jest znacznie szybszy. Wystarczy wykorzystać PIT online albo zainstalować bezpłatny program do PIT 2013, aby móc rozliczyć swój podatek. To świetne rozwiązanie dla młodych studentów, którzy wiele czasu wykorzystują w Internecie i są przywykli do używania narzędzi elektronicznych. Studia to także dużo formalności, które musimy wykonać przez Internet, więc dla studenta rozliczenie podatkowe 2013 to proste zadanie.

Który PIT dla studenta

Studenci najczęściej są zatrudniani na zasadach umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Obie ewentualności sprawiają, że student zeznaje podatek arkuszem PIT 37. Formularz PIT 37 druk jest najbardziej uniwersalny i popularny, dlatego student może rozliczyć się tak samo, jak większość obywateli.

Absolutnie bezpłatny program do PIT 2013 to świetne narzędzie dla studenta, znajdujące się na naszym serwisie. Zapraszamy do rozliczenia podatkowego!

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>