PIT online 2014/2015

Posted by on sie 20, 2013 in Pity online | 0 comments

PIT online 2014/2015 Tak jak co roku, od pierwszego stycznia 2014 rusza sezon rozliczenia podatkowego, który dotyczy każdego polskiego podatnika. Wizyty w urzędzie skarbowym nie są zbyt zachęcające, a w trakcie wypełniania formularza PIT możemy napotkać na wiele problemów, wynikających chociażby z naszej niewiedzy. Ale jest doskonałe wyjście z tej sytuacji.

Twój PIT w internecie

Wystarczy, że wybierzesz PIT online, jako sposób, w jaki rozliczysz się w tym roku z fiskusem. PIT online jest wersją e-deklaracji, czyli deklaracji podatkowej istniejącej i obowiązującej w formie elektronicznej. E-deklaracja ma taki sam status prawny, jak formularz PIT wypełniany metodą tradycyjną, czyli na papierze, który dostarczamy później do urzędu skarbowego. Gdy wypełnisz już formularz w internecie, możesz go wysłać na stronę urzędu, a następnie czekać na maila zwrotnego, który potwierdzi odbiór i stosowność Twojej deklaracji.

Rosnąca popularność PIT online

E-deklaracje z uwagi na swoje liczne zalety i praktyczny brak wad, zyskują coraz większe grono zwolenników, z roku na rok liczba ta rośnie. Za kilka lat prawdopodobnie będzie to naczelna metoda rozliczenia podatkowego. Współczesny człowiek wie, że PIT online w każdym punkcie jest wygodniejszy od tradycyjnej metody. To najszybszy sposób, aby mieć rozliczenie podatkowe z głowy.

Zalety e-PITów

PITy online są skonstruowane według najnowszych standardów informatycznych, ich obsługa jest intuicyjna, przez co nawet początkujący podatnik, czy słabo obeznany z komputerem senior, poradzą sobie z PITem bardzo sprawnie. Poza tym, gdy rozpoczniesz wypełnianie formularza, odpowiesz na szereg pytań zadanych przez aplikację, po których wywnioskuje ona, jaki formularz PIT powinieneś wybrać, dzięki czemu nie pomylisz się. PIT online sprawia, że nie będziesz musiał przez błędy wypełniać formularza jeszcze raz. Nie musisz nawet ruszać się z domu. Zapomnij o tuzinach źle uzupełnionych formularzy, które wyrzucasz do kosza. Najszybsza i najbardziej ekonomiczna opcja to PIT online. Pamiętaj, że masz na to czas do 30 kwietnia 2015 roku. Po przekroczeniu tego terminu możesz spotkać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami finansowymi.  PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>