Pit 37 – co można sobie odliczyć od podatku

Posted by on gru 24, 2013 in Artykuły | 0 comments

Dokonując rozliczenia z podatku  nie pomijaj kwestii, jakie ulgi masz możliwość od niego odpisać. Przyswój sobie treść artykułu i dowiedź się, co Ci się należy, kiedy składasz zeznanie w urzędzie używając PIT 37.

Internet i podatki

W roku 2012, w rezultacie zmian w przepisach, większość obywateli utraciła ewentualność odliczenia Internetu od podatku. Aktualnie ulgę tą można odliczyć dwa razy, następnie szansa ta ginie. W przypadku, kiedy pobieraliśmy z ulgi z roku na rok, nie utraciliśmy możliwość jej już odliczyć. Dopiero związek małżeński przekształca ową zasadę. Jeden spośród współmałżonków, może odjąć sobie podatek przez dwa lata, następne dwa lat korzysta z ulgi kolejny współmałżonek. Ulga komputerowa miała kategorycznie zniknąć, spożytkujmy to szansę i jeżeli możemy odliczyć ulgę od usług elektronicznych, zróbmy to.

Rodzice, którzy posiadają trójkę czy więcej dzieci nie mają zakresów przychodów. Ażeby zrealizować obliczenia, przynależy zaczerpnąć z aneksu przyłączonego do deklaracji o nazwie PIT-O.

W zeznaniu należy podać liczbę dzieci, jak również numeru PESEL. Jeśli nie posiadamy tych numerów, posługujemy się nazwiska, nazwiska również datę urodzenia. Urzędy podatkowe w takiej okoliczności mogą potrzebować od nas wiedzy o akcie urodzenia dziecka oraz zapewnienia, że pobiera ono naukę.

Rodzinne ulgi

Z tej opcji mogą wykorzystać rodzice, jakich dzieci nie są pełnoletnie, bądź nie mają jeszcze 25 lat, ale muszą kontynuować naukę. Gdy obywatel:

  • Samodzielnie wychowuje dziecko
  • Trwa w związku małżeńskim z osobą pozostającą w więzieniu
  • Pozostaje w układzie małżeńskim z osobą, która utraciła sposobność opieki nad dzieckiem
  • Wziął w ubiegłym roku rozwód, lub zostaje w separacji
  • Dochód rodzica samemu wychowującego dziecko nie przewyższył 56 000 zł
  • Jeśli zarobki, gdy obojga rodziców, wychowujących dziecko nie przekraczają sumy 112 000 zł

Przy dokonywaniu rozliczeń, należy zaczerpnąć spośród ewentualności rozliczenia PITu poprzez Internet. Do niniejszego obowiązku mądrze wybrać program, który wesprze nasze poczynania oraz naprawi potencjalne błędy.

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>