Kolejne błędy PIT

Posted by on lut 21, 2014 in Artykuły | 0 comments

Aby spokojnie zapomnieć o druku PIT nie wystarczy go tylko wysłać. Musimy to załatwić solidnie. Przedstawiamy kolejne zestawienie popularnych pomyłek, których trzeba się wystrzegać za wszelką cenę!

Pamiętajmy o załącznikach

 

Druki PIT nie są samowystarczalne. Posiadają również przewidziane dla nich załączniki. Kiedy wysyłamy deklarację przez Internet lub program do PIT 2013, wyświetlają się automatyczne naprowadzenia, jakie załączniki należy dołączyć. Dzięki temu będziemy pamiętać o wymaganych dokumentach. Listę załączników odnajdziemy w Internecie jak też programie do PIT.

 

Formularze się zmieniają

 

Jeżeli wykorzystujemy formularze drukowane lub niedbale przeglądamy Internet, jest szansa, że trafimy na druki przedawnione. Nie ma sensu przetrzymywać PITów na zapas, dla kolejnych rozliczeń. W ciągu roku któryś z PITów może podlegać drobnej zmianie, ale ona może łatwo zniweczyć całe rozliczenie. Z program do PIT 2013 zyskujemy gwarancję, że deklaracje są najnowsze i ważne.

Dokładne obliczenia

 

Podatki to rachunki matematyczne, więc gdy jesteśmy w tym słabi, niech nas wesprze program do PIT 2013. Kiedy chcemy obliczyć to sami, pamiętajmy, by dwa razy przejrzeć wszystkie wyniki. Trzeba jednocześnie pamiętać, że zaokrąglamy końcówki kwot. Końcówka 49gr minusuje w dół, a 51gr w górę. Kwoty to naczelna wartość Twojego rozliczenia podatkowego!

 

Dodatkowo pamiętajmy o najistotniejszej rzeczy – podpisie kończącym deklarację. Bez niego dowolny dokument jest nieobowiązujący. Rozpocznij obliczanie podatku jeszcze dziś, a a poprawisz błędy PIT przed upływem terminu.

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>