Jak zachować formularz elektroniczny

Posted by on lut 4, 2014 in Artykuły | 0 comments

Formularze PIT w formie papierowej, choć bywają bardziej kłopotliwe, na pewno łatwe są do utrzymania czy wysłania do urzędu. Natomiast formularze w wydaniu elektronicznym dla nieobeznanych mogą wzbudzać nurtujące pytania.

Bezpieczny program PIT

Podstawową kwestią dla dobra naszego druku PIT jest zainstalowanie programu, który gwarantuje nam, że nasze prywatne dane będą chronione zgodnie z prawem i pozostaną na miejscu. Ten wymóg spełnia program do PIT bezpłatnie do ściągnięcia z naszej strony. Masz gwarancję, że PIT nie zginie, a dane pozostaną prywatnością.

PIT na dysku twardym

Sfinalizowany formularz PIT można zachować na dysku tak, jak każdy normalny plik. Dysk twardy minusuje tym, że może się zablokować lub zniszczyć, poprzez zwarcie, wirusy, problemy systemu. Dlatego najlepiej jest równolegle przechowywać plik z formularzem na swoim mailu lub pendrivie.

Najnowsze rozwiązanie – chmura. Chmura jest nowoczesnym sposobem archiwizacji danych. Współdziała z programem do PITów dostępnym na tym portalu. Gdy kopiujemy formularz PIT do chmury, możemy być pewni, że plik przetrwa i będziemy mieli go w zasięgu o każdej godzinie i w każdej przestrzeni, gdzie działa Internet. Chmura to nasza prywatna strefa objęta hasłem, istniejąca tylko dla pojedynczego użytkownika.   Jeżeli uzupełniamy e-deklaracje, musimy pamiętać o UPO – wydruku, jaki poświadcza, że dokonaliśmy zeznania podatkowego. Dostajemy go krótko po doręczeniu pliku z gotowym drukiem.

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>