Jak wysłać pit elektronicznie

Posted by on sty 30, 2014 in Artykuły | 0 comments

Rok w rok zarówno osobom fizycznym, inwestorom jak i biznesmenom sen z oczu spędzają pity. To żadna przyjemność, jednakże każdy musi. Jak skończyć to ekspresowo, łatwo i przyjemnie? 

Rozlicz pit przez Internet

Najpraktyczniejszym oraz najkrótszym systemem złożenia deklaracji skarbowej jest rozliczenie się z pit przez Internet. Wolno to wykonać bez ruszania z domu dodatkowo w dowolnym momencie. Zapełniając deklarację online szczędzisz czas, pieniądze (przydatne np. na dotarcie do urzędu finansowego) oraz także nerwy. W zeszłym roku z tej formy skorzystało ponad 2 miliony podatników a wschodząca renoma e-deklaracji uzasadnia jej wyższość nad tradycyjną, papierową metodą rozliczenia. Poprzez Internet, bez kwalifikowanego podpisu komputerowego można wysłać następujące rodzaje pitów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Nowoczesny sposób gwarantuje bezpieczeństwo wysyłanych danych. Całość dzięki postulatowi autoryzacji, który do maksimum ogranicza niebezpieczeństwo, że ktoś podszyje się pod obywatela. Zabezpieczeniem przedstawienia deklaracji jest Urzędowe Zaświadczenie Odbioru, oceniane tak samo jak dowód przesłania listu poleconego lub oświadczenie złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie fiskalnym.

Do wypełnienia pit przez Internet potrzeba wyłącznie mieć dostęp do sieci oraz przygotować dane strzegące wiarygodność deklaracji, tzw. identyfikator skarbowy inaczej: PESEL (w przypadku podatników będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących aktywności gospodarczej lub niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów oraz usług) lub NIP (w przykładzie innych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, którzy zakładają działalność gospodarczą lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów oraz usług lub są płatnikiem składek na ubezpieczenia cywilne lub lecznicze za ubezpieczonego pracownika), imię i nazwisko, datę urodzenia oraz sumę zarobku wykazaną w zeszłorocznej deklaracji.

Jak dokonać korekty zeznania?

Poprzez Internet można złożyć również korektę oświadczenia fiskalnego. Do poprawy własnej deklaracji PIT nie są konieczne samodzielne druki nota korygująca, tak jak w przypadku korekty faktur. Wystarczy złożyć ostatnią deklarację podatkową na tym samym formularzu z oznakowaniem korekta, oraz także dodać pisemne uwierzytelnienie okoliczności korekty (dla deklaracji cybernetycznych jest to aneks ORD-ZU). To błyskawiczny i bezpośredni sposób na naniesienie zamian bez konieczności ruszania z domu i ponownego udania się do urzędu podatkowego..

Obowiązujące stawki podatkowe

Wartością podatku stanowi wyznaczony procentowo lub kwotowo wskaźnik służący przekalkulowaniu należnej kwoty podatku od podstawy opodatkowania. Kwota podatkowa nie jest jedynym parametrem wpływającym na wysokość podatku. Funkcjonujące w Polsce Wartością podatku stanowi wyznaczony procentowo lub kwotowo wskaźnik służący przekalkulowaniu należnej kwoty podatku od podstawy opodatkowania. Kwota podatkowa nie jest jedynym parametrem wpływającym na wysokość podatku. Funkcjonujące w Polsce stawki podatkowe to:

- w ramach podatku od wyrobów oraz usług:

 • naczelna: 23%,
 • zmniejszone: 8%, 7%, 5%, 4% a 0%,
 • tzw. kwota zwolniona, obejmująca artykuły i usługi ustawowo usunięte z podatku VAT - w ramach podatku dochodowego:
 • 19% - w przypadku osób prawnych i fizycznych, jakie wybrały liniową metodę płacenia podatku dochodowego,
 • 18% lub 32% - w przypadku osób fizycznych uiszczających dochody na podstawach ogólnych według miary fiskalnej (wysokość składki zależy od wysokości podstawy opodatkowania),
 •  75% - podatek dochodowy od zarobków nieujawnionych (wykorzystywana w przypadku ukrycia profitów) - w ramach podatku od czynności cywilnoprawnych:
 •  udostępnienie pożyczki: 2%,
 • zmiana umowy spółki: 0,5%,
 • wyprzedaż nieruchomości oraz kwestii ruchomych: 2%,
 • wyprzedaż praw majątkowych: 1%.

  W Internecie aż roi się od stron z możliwościami, jakie dają nam opcje skutecznego i szybkiego rozliczenia z deklaracji podatkowych. Jak dobrać najodpowiedniejszy program do rozliczania pit? Wyszukaj taki, jaki jest niepłatny, błyskawiczny oraz daje szansę wypełnienia innych deklaracji. Prosty interfejs oraz bezproblemowa obsługa to nadzwyczajne pozytywy. Idealny program pozwala wypełnić zeznanie i pełną mnogość aneksów, a później pozwala dostarczyć deklarację przez Internet. Program winien sam wykonywać obliczeń i podawać wiadomości na temat końcowego urzędu skarbowego. Przewaga programów gwarantuje także wpisywanie aktywności w dowolnym momencie i jej późniejszą kontynuację.


Sprawdź! sii.org.pl

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>