Czym jest PIT-O

Posted by on lut 26, 2014 in Artykuły | 0 comments

PIT-O jest często używanym załącznikiem, który dołączamy od formularza podatkowego. Zobacz, dlaczego on istnieje i dowiedz się, czy musisz go wypełnić.

Do których formularzy PIT-O

 

PIT-O jest przewidziany dla wybranej grupy PITów. Kiedy zeznajesz podatek za pośrednictwem PIT 36, PIT 37 tudzież PIT 28, możesz wtedy skorzystać z opisywanego załącznika. Podatnicy rozliczający podatek na wszystkich pozostałych formularzach, albo nie mający praw do podatkowych ulg, nie dodają PIT-O.

 

Dlaczego istnieje PIT-O

 

Załącznik PIT-O istnieje dla osób, które postanowili uzyskać ulgę podatkową albo jakkolwiek obniżyć swój podatek. Na podstawie PIT-O uzyskać można każde przewidziane ulgi, jeśli nam się należą. Jeżeli planujesz uzyskać ulgę prorodzinną, ulgę za Internet, ulgę na dziecko, to musisz obowiązkowo pamiętać o dodaniu PIT-O. Bez tego ta opcja przepadnie do kolejnego roku.

 

PIT-O dla małżeństw

 

Dobrym wyjściem w PIT-O jest to, że pary małżeńskie mogą wspólnie wypełniać ten załącznik, pod warunkiem że rozliczają jednocześnie cały PIT. Wówczas dołączają tylko jeden załącznik, aby otrzymać ulgę. Nie zapominajmy, że jedyne odliczenie nie przewidziane przez PIT-O to odliczenia wydatków mieszkaniowych.

 

Program do PIT 2013 albo PITy online to idealny wybór, gdyż wówczas wiemy, że załącznik PIT-O jest uaktualniony. Każdego roku podlegają zmianom reguły ulg podatkowych, dlatego ten formularz musi występować w aktualnej wersji.

PIT online rozliczenie pit umowa zlecenie ulgi podatkowe ulga na dzieci Formularz pit 36 Program do pit PIT przez Internet odliczenia podatkowe Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>