Czym jest e-deklaracja

Deklaracje PIT online zyskują z roku na rok na popularności. Rośnie w siłę grono podatników, darzących zaufaniem najnowsze technologie i powoli odchodzi do lamusa tradycyjna forma rozliczenia, jaka wiązała się z kolejkami w urzędzie skarbowym i nieustannie poprawianymi drukami. E-deklaracja jest przyszłością dla podatników.

Druki zeznań podatkowych online

Obecnie wszystkie druki zeznań podatkowych znajdziesz bezpłatnie w internecie. Lecz w ogóle nie musisz ich drukować. Możesz poprzestać na wypełnieniu ich online. PITy online to doskonała metoda dla tych, którzy pragną rozliczyć się sprawnie i chcą uniknąć wizyty w urzędzie.

E-deklaracja 2015

E-deklaracja jest taką samą deklaracją podatkową, jak tradycyjna, z tym że funkcjonuje pod postacią elektroniczną. Jest to umożliwione dzięki rozporządzeniu Ministra Finansów z 2008 roku, które daje takie same uprawnienia dokumentowi elektronicznemu, jak materialnemu. Żeby mieć pewność, że nasz elektroniczny dokument jest poprawny i został dostarczony w należyte miejsce, musimy dostać potwierdzenie. Taki dokument trzeba zachować na dysku i wydrukować, dołączając do naszych archiwów.

Pamiętajmy, że ten sam termin końcowy obowiązuje zarówno podatników online jak i tradycyjnych. Jest to 30 kwietnia 2015 roku. Po przekroczeniu terminu musimy liczyć się z karami.